AK Partili vekil adayı: Aslında kriz yok, alım gücü daha da çoğaldı

AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Emine Timuçin, Türkiye’de ekonomik kriz olmadığı ve alım gücünün arttığını öne sürdü.

Sözcü gazetesinin haberine göre, Kayseri’de yayın yapan TV1 kanalına konuk olan Emine Timuçin, “Sahada vatandaşlar en çok iktisattan bahsediyor. Minimum fiyatta güzelleştirmelerle birlikte bizler bir gayret içerisindeyiz. Bir kriz de yok aslında. Yurt dışından çok haberler geliyordur. Bulgaristan’dan vatandaşlarımız oradan gelip bizden alışveriş yapıyor. Benim yurt dışında çok etrafım var. Orada bulamayıp, hafta sonu Türkiye sonlarına geçip alışverişlerini yapıyorlar” diye konuştu.

‘TÜRK LİRASI’YLA ALAKALI DEĞİL, BULGARİSTAN’DA ESER BULAMADIKLARI İÇİN GELİYORLAR’

Program sunucusu Tuba Çalapverdi’nin “Türk Lirası’nın biraz daha döviz karşısında yenilmesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum” kelamlarına Emine Timuçin, “Türk Lirası’yla alakalı değil, orada raflarda eser bulamamalarından kaynaklı” karşılığını verdi.

Çalapverdi’nin “Bir vatandaş olarak ‘ekonomik kriz yok’ diye düşünemiyorum” sözlerini kullanması üzerine Timuçin, “Şu an içerisinde bulunduğumuz süreçte ekonomik krize girmiş bir Türkiye yok. Ortada alım gücüyle alakalı marketlerdeki daima artışlarla ilgili daima bir istikrar kurmaya çalışılan bir sistem var. Biz aslında Türkiye olarak tüketiciler, üreticiler ve satıcılar ortasındaki açık daima açılıyor” dedi.

“Hükümet olarak bunun üstüne gidip bu açığı kapatmaya çalışıyoruz” diyen Timuçin, “Aslında krizi biraz da biz yapıyoruz. Bizim minimum fiyatla bundan 20 yıl evvel alınan ekmek sayısıyla bugün alınan ekmek sayısını gösteren oranları elimizde var. Yüz ya da bin ekmek alabiliyorsanız şimdiki minimum fiyatla onun 10 bin tane alabiliyorsunuz. Alım gücü daha da çoğaldı” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir