Ankara’da yılbaşı gecesi bu yollar kapalı

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, 31 Aralık’taki kutlamalara ait kentte bulunan kamu kurum ve kuruluşları, stratejik, ekonomik kıymete sahip hassas bölgeler ile otogarlar, tren garları, havalimanı, meydanlar, alışveriş merkezleri, park/bahçeler, cümbüş merkezlerinin olduğu bölgeler, oteller ile vatandaşın ağır olarak kutlamalara katılacağı bedellendirilen yerlerde, huzur ve güvenliği sağlamak gayesiyle gerekli emniyet önlemlerinin alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, 31 Aralık saat 19.00’dan itibaren, Aşkabat Caddesi’nin Akdeniz Caddesi ile 54. Cadde ortasında kalan kısmı ve buraya açılan cadde/sokakların tamamı, Bestekar Caddesi’nin Tunalı Hilmi Caddesi ile J.F. Kennedy Caddesi ortasında kalan kısmı ve buraya açılan cadde/sokakların tamamı, gereksinim olması halinde Atatürk Bulvarı’nın Sıhhiye Orduevi ve Akay Kavşağı ortasında kalan kısmı ile buraya açılan cadde ile sokakların tamamı çift taraflı olarak araç trafiğine kapatılacak.

GMK Bulvarı ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı, Ziya Gökalp Caddesi’nin Kolej Kavşağı ile Kızılay Kavşağı ortasında kalan kısmı ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı, Ulusal Müdafaa Caddesi’nin GMK Bulvarı ile Yahya Galip Caddesi ortasında kalan kısmı ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı, 54. Cadde ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı, Tunalı Hilmi Caddesi’nin Kuğulu Park ile Esat Caddesi ortasında kalan kısmı ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı muhtaçlık olması halinde çift taraflı olarak trafiğe kapatılacak.

Yine gereksinim olması halinde Tunus Caddesi’nin Tunalı Hilmi Caddesi ile J.F. Kennedy Caddesi ortasında kalan kısmı ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı, Filistin Caddesi ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı, Kumrular Sokak ve buraya açılan cadde ile sokakların tamamı çift taraflı olarak aktifliklerin bitimine kadar araç trafiğine kapatılacak.

Ayrıca, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için trafiğe kapatılacak yolların durumunu dikkate almaları ve toplu taşıma araçlarını kullanmak konusunda itina göstermeleri istendi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir