İmamoğlu’na ceza veren hakimle fotoğrafı çıkan AKP’li yönetici: Aramızda siyasi bir konuşma gerçekleşmedi, gayrimenkul yatırımlarını konuştuk

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na hapis cezası veren hakim Mehdi Komşul ile fotoğrafı ortaya çıkan AKP Sancaktepe İlçe Yöneticisi Nezir Özalp, kelam konusu fotoğrafın 2018 yılında çekildiğini belirterek, “Bunda bir sakınca yok. Bu fotoğraf neden gündem konusu oldu? Ben gayrimenkul işleriyle uğraşıyorum. Hakim Bey de o devir bir konut almak istiyordu. Bu vesileyle tanıştık” dedi.  

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in haberine nazaran; İmamoğlu’na mahpus cezası veren hakim Mehdi Komşul ile fotoğrafı ortaya çıkan AKP Sancaktepe İlçe Yöneticisi Nezir Özalp, fotoğrafı çeken kişinin oturdukları yerin sahibi olduğunu söyledi. Özalp, “Hakim Komşul’u nereden tanıyorsunuz?” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Fotoğraf kahvaltı salonunda çekildi. Yer sahibi çektiği fotoğrafı toplumsal medya hesabından paylaşmış. Bunda bir sakınca yok. Ben o dönem AK Parti üyesiydim. Hakim Bey’i tanıyorum. Herkesin tanıdığı savcılar, yargıçlar var. Hayretler içerisindeyim. Bu fotoğraf neden gündem konusu oldu? Ben gayrimenkul işleriyle uğraşıyorum. Hakim Bey de o periyot bir mesken almak istiyordu. Bu vesileyle tanıştık. O dönem AK Parti idaresinde yer almıyordum.” 

“Bu fotoğrafın siyasete gereç yapılması ayıp bir şey”

“Hakim Komşul’la fotoğrafın çekildiği gün neler konuştunuz?” sorusunu Özalp, “Hakim Bey yatırım maksatlı kendisine bir daire arıyordu. Yalnızca bunu konuştuk. Ortamızda siyasi yahut öbür rastgele bir konuşma gerçekleşmedi. Bu fotoğrafın siyasete materyal yapılması ayıp bir şey. CHP’li arkadaşların şu an yaptığı etik değil. Benim de şahsî ve özel haklarım var. Bunun gündem olması hoş olmaz” diye yanıtladı.   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir