Liam Rosenior: “Hull City’nin Premier Lig’de oynadığı zamana geri dönüyoruz…”

Göreve geldiği birinci günde ekibin var olan durumunu düzeltmeye odaklandığını aktaran Rosenior, “Ben vazifeye birinci başladığımda sıralamada aşağılardaydık. Durumumuz çok da yeterli değildi. Birinci önceliğim, grubun tertibini ve kendine olan itimadını artırmaktı. Bunu yaparak başladım. Futbolda kazanmak için gol yememeniz gerekiyor. Ben de onu ekibe oturtmaya çalıştım. Bunu yaptıktan ve istikrarı sağladıktan sonra uzun vadeli ideolojimize daha çok odaklanmaya başladım. Bu ideolojimizde topa daha çok sahip olma ve gol atma üzerineydi.  Bunda da muvaffakiyete ulaştığımızı düşünüyorum. Kaydettiğimiz ilerlemeden ötürü mutluyum” diye konuştu.

“TAKIM UYGULAMAK İSTEDİĞİMİZ SİSTEME ÇOK HAKİM”

Takımla birlikte birinci defa hazırlık kampı geçirdiğini ve oyuncuların çalışmasından çok mutlu olduğunu aktaran genç teknik adam, “Geldiğim birinci günden bu yana birinci kere ekiple hazırlık kampı geçirme fırsatı buldum. Bu yüzden de çok heyecanlıyım. Ekip da oynamak ve uygulamak istediğimiz sisteme çok hakim. Kazanmak için oyunumuzu yansıtmaya çalışacağız. Birçok hamleci oyuncumuz geçtiğimiz dönem sakatlık geçirdi. Oscar Estupinan ve Benjamin Tetteh şu anda fit durumda. Liam Delap’ı takımımıza kattık. Bu oyuncuların yokluğunda Ozan Tufan ve Adama Traore üzere oyuncularımızı daha ofansif misyonlarda kullanmıştım. Bu oyuncuların geri dönmesiyle yeni dönemde daha fazla gol atmaya hazırız” sözlerini kullandı.

“GALATASARAY ÜZERE BİR GRUBA KARŞI SORUN YARATABİLDİĞİMİZİ GÖRMEK GÜZELDİ”

Galatasaray’a karşı oynadıkları hazırlık maçını kıymetlendiren Liam Rosenior, “Önemli olan yanılgılardan öğrenmek. Mutlaka hazırlık maçlarında sonuçlara odaklanmamaya çalışıyorum. Dönemin birinci hazırlık maçı, bizim için öğrenme fırsatıydı. Galatasaray bize karşı pres yapma üslubunu değiştirdi. Bu formda bizi zorladılar. Dönemin birinci hazırlık maçlarında tam olarak fit olamayabiliyorsunuz. Buna karşın Galatasaray üzere bir ekibe karşı sorun yaratabildiğimizi görmek güzeldi” biçiminde konuştu.

“SOL BEK TRANSFERİ YAPMAK İSTİYORUZ, VINAGRE BEĞENDİĞİM BİR OYUNCU”

Transfer çalışmalarına da değinen Rosenior, sok bek bölgesine transfer yapacaklarını ve Ruben Vinagre’nin listelerinde bulunduğunu tabir ederek, “Oluşturabileceğim en güzel kadroyu oluşturmayı hedefliyorum. Şu anda sahip olduğum oyuncu takımından çok mutluyum. Çok hoş bir takımımız var. Transfer edeceğimiz oyuncular konusunda daha seçici olabiliyorum. Takımımıza sol bek katmak istiyoruz. Ruben Vinagre farkında olduğumuz ve benim çok beğendiğim bir oyuncu. Daha evvel Wolverhampton’da başarılı bir süreç geçirmişti. Geçtiğimiz yıl Everton’da zorlandı. Şu anda fizikî olarak hazır durumda. Onu grupta görmek isterim” açıklamasında bulundu.

“ŞU ANDA HULL CİTY’NİN PREMİER LİG’DE OYNADIĞI VAKTE GERİ DÖNÜYORUZ DİYEBİLİRİM”

Acun Ilıcalı’nın grubu satın almasının akabinde taraftarlarla çok âlâ bağlantı kurduğunu ve kulübün eski günlerine dönme konusunda önemli adım attığını söyleyen Liam Rosenior, şöyle konuştu:

“Şu anda Hull City’nin Premier Lig’de oynadığı vakte geri dönüyoruz diyebilirim. Acun Bey de heyecanımızı artıran birisi oldu. Kendisi insanları heyecanlandırmak konusunda çok başarılı birisi. Kent Acun Bey’i çok seviyor. Bu dayanakla birlikte tekrar Premier Lig’e çıkmak istiyoruz. Seyirci ortalamamız 8 binden 20 bine kadar yükselmiş durumda. Bu da benim oynadığım periyoda benzemeye başladı. O vakitler Avrupa kupalarında oynama fırsatımız olmuştu. Artık o atmosferi yine yakalamak istiyoruz. İlişkin olduğumuz Premier Lig’e çıkmak istiyoruz. Benim görevim, Acun Bey için bunu gerçekleştirmek.”

“BEN OLABİLECEĞİM EN UYGUN TEKNİK ADAM OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

Genç bir teknik yönetici olarak mesleğindeki maksatlarının sorulması üzerine ise İngiliz teknik adam şunları söyledi:

“Ben olabileceğim en yeterli teknik adam olmaya çalışıyorum. Bunu başarmak için de 24 saat çalışıyoruz diyebilirim. Futbol benim kanımda olan bir şey. Babam da futbolcuydu, ben de futbol oynadım. Futbol ile yaşayan birisiyim. Gelecekte şu kupayı kazanmak istiyorum şeklinde bir gaye koymaktansa her gün daha uyguna giderek ulaşabileceğim en üst noktaya ulaşmak istiyorum.”

“ARDA GÜLER’İ BİRİNCİ İZLEDİĞİMDE TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU, İNANILMAZ BİR OYUNCU”

Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan Arda Güler’i birinci sefer Türkiye Kupası finalinde izlediğini ve genç oyuncuya hayran kaldığını aktaran Rosenior, “Arda Güler katiyen çok özel bir oyuncu. Acun Bey bizi Fenerbahçe ile Başakşehir ortasında oynanan Türkiye Kupası finaline götürmüştü. Onu Başakşehir’e karşı izledim. Gördüklerim karşısında tüylerim diken diken oldu, inanılmaz bir oyuncu. Yaşına nazaran teknik hüneri, oyun zekası, dünya klasında diyebilirim. Bu yaşta bu kadar başarılı olması, tüm kulüplerin onunla ilgilenmesini beraberinde getirdi. İnanıyorum ki çok büyük ve başarılı bir mesleği olacaktır. İnanılmaz bir oyuncu” dedi.

Rosenior, döneme çok yeterli hazırlandıklarını ve kulüp olarak çok başarılı bir dönem geçireceklerini belirterek kelamlarını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir