Oteldeki yatağının altından ceset çıktı

Çinli bir adamın tatil için gittiği Tibet’te bir otelde, 3 saat boyunca uyuduğu yatağın altında ceset bulundu. Olay hakkında soruşturma başlatıldı ve bir kuşkulu gözaltına alındı.

BBC’nin haberine nazaran, Tibet’in başşehri Lhasa’daki Guzang Shuhua Inn isimli otelde kalmaya giden ve mahallî basında isminin Zhang olduğu söylenen Çinli adam, 21 Nisan’da otele kayıt yaptırdıktan sonra odasına çıktı. Zhang, odada ‘güçlü’ bir koku duymasının akabinde öbür bir odaya geçmek istedi. Çinli adam, öbür bir odaya alındıktan sonra oraya geçmeden evvel 3 saat boyunca üzerinde uyuduğu yatağın altında ceset olduğu anlaşıldı.

YAŞADIKLARINI İNTERNETTE PAYLAŞTI

Aynı gece olayla ilgili kendisine açıklama yapan polis, Zhang’a ceset ile kontaklı olarak bir şüphelinin gözaltına alındığını söyledi. Zhang, olayın akabinde sonraki gün Lhasa’dan ayrıldı.

Çinli adam, yatağının altından ceset çıkmasının akabinde toplumsal medyada, bilhassa de ‘influencer’lar ortasında tanınan olan otelle ilgili internette değerlendirmede bulundu. Kelam konusu kıymetlendirme, evvel pek dikkat çekmese de 28 Nisan’da diğer bir kişinin bunu fark edip ekran imgesini toplumsal medyada paylaşmasının akabinde viral oldu.

‘POLİS KAPIMI ÇALDI, DNA ÖRNEĞİMİ ALDI’

Otel, Zhang’ın değerlendirmesine karşılık vererek olayı büsbütün yalanladı. Mahallî basına konuşan Zhang ise “Çok korktum ve hâlâ uyumakta zahmet çekiyorum” dedi.

O gün yaşananları da aktaran Zhang, odaya geldikten sonra birkaç saat dinlendiğini, hatta yatağın üzerinde uyuduğunu, sonra lokal saatle 15.30’da dışarı çıktığını söyledi. Akşam yemeği için üzerine değiştirmek üzere odasına geldiğinde birebir kokuyu tekrar duyduğunu, ancak sebebini anlayamadığını kaydetti. Akşam yemeğinden sonra kokunun daha da kötüleştiğini belirten Çinli adam, bunun üzerine diğer bir odaya geçmek istediğini otel çalışanlarına bildirdi. Zhang, bunun üzerine diğer bir odaya alındı.

Zhang, tıpkı gün gece geç saatlerde kapısının çalınmasıyla uyandı. Zhang’dan boşalttığı odaya gelmesini isteyen polis, soruşturma için adamın tabirini ve DNA örneğini aldı. Polis, Zhang’a korkmamasını, zira bir kişinin olayla ilgili olarak gözaltına alındığını söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir