Pazarcık Belediye Başkanı: Ben olmasam bu çadırlarda kalabilir misiniz?

Maraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, dün; ilçe merkezindeki konteyner ve çadırkentleri ziyaret etti.

Depremzedeler, Belediye Başkanı Yılmazcan’a tepki gösterdi. Yılmazcan, vatandaşın; “Neredeydiniz?” sorusuna “Devlet burada. Türk Silahlı Kuvvetleri burada. İki vali burada” cevabını verdi. Bir diğer vatandaşın, “Siz neredeydiniz” sorusuna ise Yılmazcan, “Buradayım, ben buradayım. AFAD’ın çadırları burada. Devlet burada” karşılığını verdi. Öteki bir depremzede, “Yok yok, sen mahrum burada” diye reaksiyon gösterdi. Yılmazcan, “Ben olmasam, bu çadırlarda kalabilir misiniz?” dedi.

Bir vatandaş, “Devlet kurdu bu çadırları, sen mi kurdun? Sen bir gün buraya gelip de milletin halini sormadın” diye konuştu. Yılmazcan, “Ben buradayım amca” karşılığını verdi. Vatandaş ise “Biz 70 gündür burada reziliz, rezil” dedi. Yılmazcan, “Bu çadırları kim getirtti? Ben getirttim. Benim getirttiğim çadırlarda kalıyorsun sen. O vakit çadırda kalma. Getirdiğim çadırda kalıyorsun” karşılığını verdi.

ANKA’nın aktardığı haberde Yılmazcan, “Devlet burada. İki saat içinde 200 tane çadır kurdu devlet. Ona niçin bir şey söylemiyorsunuz. Ben seçilmiş belediye lideriyim. 18 bin oy aldım” dedi. Bir öteki depremzede ise “Adam olsaydın, karşımıza gelmezdiniz” diye reaksiyon gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir