KFC’den Fransa Futbol Federasyonu’na Kylian Mbappe davası!

Dünyanın en büyük hazır besin şirketlerinden biri olan KFC, Fransa Futbol Federasyonu’na yaptığı ödemeleri Kylian Mbappe nedeniyle durdurdu. Ayrıyeten KFC, Fransa Futbol Federasyonu’nu dava etme kararı aldı.

Fransa Futbol Federasyonu’na en çok ödeme yapan sponsorlardan biri olan KFC, Kylian Mbappe’nin reklamlarda görünmek istememesi nedeniyle ödemeleri durdurdu. Fransa Futbol Federasyonu, Mbappe’yi ikna etmek için çalıştı fakat bunu başaramadı. Akabinde, KFC’ye diğer bir yıldız önerildi fakat bunu da şirket geri çevirdi.

KFC’DEN DAVA KARARI

Bu gelişmeler üzerine KFC Fransa Başkanvekili Alain Beral, “Fransa Futbol Federasyonu’nun paraya gereksinimi var. KFC de imaj hakları için bu parayı ödüyor. Federasyon, bize her seferinde 4 futbolcuyu imaj çalışması için vermek zorunda. Lakin, istediğimiz futbolcuları veremediler. Bu yüzden ödemeleri durdurduk. Bu iş bu kadar. Biz mukavele uyduk lakin uymayan taraf onlar” dedi.

Fransa Futbol Federasyonu ise buna cevaben, “Federasyon olarak oyuncuların yasal telaşları ve mahremiyetleri göz önünde bulundurarak yeni bir mutabakat yapmayı umuyoruz” dedi.

KFC’nin ise mukavele şartlarına uymadığı gerekçesiyle Fransa Futbol Federasyonu’nu mahkemeye vereceği sav edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir